0

Uw winkelwagen is leeg

AAVALABS ACHTER DE SCHERMEN - HOE WERKEN WE?

november 14, 2022 3 min gelezen

AAVALABS behind the scenes - How do we work?

Zoals sommigen van jullie misschien al weten, werkt het team van AAVALABS op afstand - dat betekent dat we geen vaste kantoorlocatie hebben. In deze blogpost willen we je wat inzicht geven in het dagelijkse leven hier bij AAVALABS.

HET AAVALABS TEAM WERKT 100% OP AFSTAND.

AAVALABS werd in 2011 opgericht in Finland. Er is echter veel veranderd sinds de begindagen. Wat ooit begon als een klein familiebedrijf - geboren uit een idee van onze oprichter Otso Kääriäinen en zijn moeder - is nu een internationaal bedrijf met teamleden over de hele wereld.

Wij zijn er vast van overtuigd dat plaatsonafhankelijke werkmodellen de toekomst zijn. Voor ons team heeft deze manier van werken veel voordelen.

5 REDENEN WAAROM WIJ OP AFSTAND WERKEN

1.VRIJHEID

Het AAVALABS-team kan zijn locatie vrij kiezen. De enige vereiste is een degelijke wifi-verbinding tijdens de kantooruren. Ons team heeft al gewerkt in een besneeuwde blokhut in Lapland, in Kaapstad en in de bergen van La Paz, Bolivia. Toch zijn we allemaal gewend om ons mobiele kantoor te laten werken, ongeacht de plaats. Voor ons betekent vrijheid niet alleen plaatsonafhankelijkheid, maar ook vrijheid op andere gebieden van het leven. Ons team bestaat uit vrijdenkers die niet graag in hokjes worden gestopt. Wij zien een traditioneel kantoor eerder als een beperking.

2. Flexibiliteit

Werken op afstand biedt meer flexibiliteit in het dagelijks leven. Wanneer lange pendeltijden naar het werk wegvallen en het "kantoor" altijd binnen handbereik is, is er meer tijd voor het gezin of hobby's. Werken op afstand maakt het ook mogelijk om sport en hobby's gemakkelijk in je werkdag te integreren. In een normaal kantoor zijn Bulletproof koffie, workouts tijdens de lunchpauze of een duik in het zwembad zelden mogelijk. Bij Team AAVA zijn ze niets bijzonders 😉  

3. Werk-privé balans

Volgens ons is werken op afstand de sleutel tot een betere gezondheid. En gezondheidis erg belangrijk voor ons - het is tenslotte de reden waarom AAVALABS is opgericht. Wie zijn locatie vrij kan kiezen en meer vrijheid heeft in een werkdag, kan meer doen voor zijn gezondheid. Dit resulteert in een betere balans tussen werk en privé. We wachten niet tot de week definitief voorbij is - we integreren weekendactiviteiten in ons dagelijks leven.

 4.Wanderlust

Het AAVALABS team bestaat uit zeer verschillende persoonlijkheden. Wat ons allen verbindt is de wens om te reizen, een actieve levensstijl en het streven naar gezondheid. Ons motto is: De wereld is ons thuis.

5. Geluk

Een van de belangrijkste waarden van AAVALABS is geluk. Door op afstand te werken, kunnen we meer aandacht besteden aan onze individuele behoeften, wat - volgens onze ervaring - meer vreugde en voldoening geeft. 

Belang van structuren en communicatie  

Team AAVA is over de hele wereld verspreid. We hebben collega's in Azië, Australië, Europa en Zuid-Amerika - en velen van ons zijn voortdurend onderweg. Maar om ervoor te zorgen dat onze activiteiten soepel verlopen, hebben we processen en systemen nodig. 

Wij gebruiken bijvoorbeeld verschillende instrumenten die ons werk als locatie-onafhankelijk team organiseren. Deze omvatten:

- Google G Suite

- Asana

- Slack

- Loom 

- Calendly

Maar het belangrijkste instrument is communicatie. We hebben elke week gesprekken op vaste tijdstippen, waarin we alles bespreken, van marketing tot logistiek. Om het vriendelijke, collegiale aspect te behouden, hebben we ook elke week een groepsgesprek waarin we onze weekendplannen bespreken en elkaar op de hoogte houden van ons privéleven.

 AAVALABS WERKZAAMHEDEN - HET HOOGTEPUNT VAN HET JAAR

Het hoogtepunt van het jaar zijn onze beroemde werkreizen. Het hele team komt samen op één plek - in de zomer in de prachtige natuur van Finland en in de winter meestal ergens waar de zon schijnt. In 2019 gingen we naar Finland en Kaapstad. In 2022 ontmoeten we elkaar in Madrid. 

Er wordt meestal intensief gewerkt en gepland, maar er is ook voldoende tijd voor excursies, buitenactiviteiten, eten en samenzijn. De nadruk ligt volledig op teambuilding. Omdat we elkaar niet regelmatig live zien, is het natuurlijk ook een mooie gelegenheid om elkaar te leren kennen zonder computerscherm. Tijdens onze laatste workation in Madrid waren we een week offline om gewoon van de stad en de tijd met collega's te genieten. Hoeveel we ook van onze laptops houden: digital detox does the trick!